Możliwość komentowania Polityka, to dziedziną zajmująca się ważnymi elementami życia człowieka została wyłączona

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednak nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie dużo zamożnych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to i tak UE jest potęgą. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Brazylią, to musimy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Choć naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże wielkim minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas gonią. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to by UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy np. problem dot. bezrobocia, w szczególności wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, a więc co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma bardzo duże kłopoty? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.